ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4504306
nr 450 4306
Förgylld, Rektangulär, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 77
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2007
kl 16:03:10
5/2 11:47:57
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods